Yozgat’ta terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 5 şüpheli gözaltına alındı.

ozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından DEAŞ Silahlı Terör Örgütü operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonda yabancı uyruklu 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma komutanlığından yapılan açıklamada; “ Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince terör örgütlerinin faaliyetlerinin ortaya çıkartılması maksadıyla yapılan istihbari çalışmalarda; DEAŞ Silahlı Terör Örgütü adına çatışma bölgelerinde örgütün silahlı eylemlerine katıldıkları ve illegal yollardan Türkiye’ye giriş yaparak örgütsel faaliyetlerine devam eden (1) Suriye ve (4) Irak uyruklu toplam (5) şüpheliye yönelik olarak 10 Ekim 2022 günü şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve aralarında örgütün El Yapımı Patlayıcı (EYP) hazırlama sorumlusunun da bulunduğu (5) örgüt mensubu yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Gözaltına alınan (5) örgüt mensubunun adli makamlara sevk edilmek üzere adli işlemlerine devam edilmektedir.  Şüpheli şahısların saklandıkları ev ve eklentilerinde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesinde çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığınca yapılan başarılı operasyonlar ile DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne savaşçı temin eden ve örgütsel yapılanma içerisinde bulunan uyuyan hücrelere büyük bir darbe vurulmuş olup, Terör Örgütleri ile mücadeleye kararlılık ile devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.