Vali Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, Tokat Valiliği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile bir araya geldi.

Tokat’ta bir restaurantta düzenlenen iftar yemeğine Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, 48. Piyade Alay Komutanı Hüseyin Çoban, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, protokol mensupları, şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı. 

Yemeğin ardından konuşmalar yapıldı. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’ndan sonra konuşan Vali Numan Hatipoğlu, idareci olarak her yıl ramazanın ilk iftarında şehit yakınları, gaziler ve aileleri ile bir araya geldiğini ancak bu yıl ülkemizin yaşadığı asrın felaketi nedeniyle iftar yemeğinin bugün düzenlenebildiğini kaydetti.

Ülkemizin 6 Şubat günü yaşadığı 11 ili  etkileyen asrın felaketinde  maddi ve manevi büyük kayıplar yaşadığını belirtti. Büyük bir dayanışma örneği ile bunların  üstesinden gelineceğini kaydeden Vali Hatipoğlu, “Biz de Tokat olarak görevli ve gönüllü ekibimiz ile Adıyaman Gölbaşı’ndaydık. Tokatlı hemşehrilerimiz  yardımın nasıl yapıldığını, tevazunun ne olduğunu gösterdiler. O günlerden bugünlere geldik. Şükürler olsun çok daha iyi bir noktadayız. Rabbim böylesi afetleri tekrar ülkemize göstermesin diyorum.” dedi. 

Şehit yakınlarının, gazilerin ve ailelerinin devletimizin bir ailesi olduğunu ifade eden Vali Hatipoğlu,  “Sizler için ne yapsak azdır. Ramazanın hanelerimize huzur ve güzellikler getirmesini diliyorum. İslam aleminin huzurlu ve güzelliklerle dolu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.   

İftar programında İl Müftüsü Abdullah Pamuklu tarafından tüm şehitlerin ruhuna dua edildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir